RENOWACJA STUDNI Z DURA.PORT

SYSTEMOWA ODNOWA

Tak samo jak stary kanał tak i studnie oraz pozostałe elementy sieci wymagają renowacji. Renowacja tych elementów staje się coraz ważniejszym zadaniem dla osób odpowiedzialnych za ich utrzymanie. Studnie i elementy wzniosłe są narażone na najróżniejsze obciążenia, np. ze strony agresywnych ścieków, wód gruntowych, obciążeń gruntu czy obciążeń komunikacyjnych. W ostatnich latach obciążenia te stale rosły, podczas gdy materiały uważane wcześniej za niezawodne i mające długą żywotność częściowo nie wytrzymują konfrontacji z tą zmienioną sytuacją. W wyniku czego dochodzi do częstych uszkodzeń studni. Najczęściej występujące uszkodzenia to:

  • korozja siarczanowa
  • uszkodzenia stopni złazowych
  • nieszczelność przyłączy i elementów wzniosłych
  • pęknięcia i dziury
  • uszkodzenia spoczników i kinet

Studnie z takimi uszkodzeniami nie mogą dalej prawidłowo spełniać swojej funkcji i dlatego wymagają renowacji. Dla wszystkich standardowych średnic studni system DURA.PC oferuje dopasowane i trwałe rozwiązanie dla kanałów, kinet i ścian studni. Wpusty są profesjonalnie zintegrowane w dowolnym miejscu studzienki przy użyciu standardowych technik renowacyjnych, a skomplikowane formy kanałów są montowane bezpośrednio na miejscu.

Ponieważ wszystkie elementy można wprowadzić przez standardowy otwór włazowy DN-600, unika się uciążliwych i kosztownych robót ziemnych i drogowych. Niezbędne odwodnienie można również ograniczyć do minimum. Solidne połączenie pomiędzy odnawianą i istniejącą sekcją studni oznacza ponowne zwiększenie nośności konstrukcyjnej.

Do renowacji studni o przekroju kołowym stosujemy metodę z powodzeniem stosowaną od wielu lat w budowie tuneli. Elementy wzniosłe studni są poddawane renowacji za pomocą trzyczęściowych elementów. Cienkie ściany elementów, możliwe dzięki zastosowanemu materiałowi, są szczególnie korzystne, ponieważ pozwalają zachować maksymalną ilość miejsca (np. studnia DN 1000mm po renowacji ma szerokość w świetle 900mm). Precyzyjnie zaprojektowane elementy są również dostępne dla pozostałych części studni.

KINETA STUDNI

Podczas renowacji kinet z betonu i klinkieru wytwarzanych na miejscu, DURA.Port zapewnia wysoką odporność na korozję i ścieranie kinety studni.

Kineta studzienna jest montowana w uszkodzonym elemencie dennym. Połączenie na jaskółczy ogon w obszarze dennym zapewnia niezawodne zakotwienie w dnie studni.

SPOCZNIKI STUDNI

W przypadku renowacji wykonywanych na miejscu, betonowych lub ceglanych spoczników studni, polecamy nasze spoczniki DURA.Port do wykonania powierzchni odpornej na korozję i ścieranie.

Spoczniki składają się z dwóch elementów wprowadzanych przez otwór włazowy studni. Połączenie spocznika z kinetą DURA.Port i elementem ściennym DURA.Port, tworzy wodoszczelną i odporną na korozję konstrukcję studni. 

Na życzenie możemy wyposażyć elementy w powierzchnie antypoślizgowe – prosimy o kontakt!

OKŁADZINA

W przypadku renowacji wykonywanych na miejscu studni betonowych, nasze rozwiązania z elementami DURA.Port, sprawdzają się jako odporne na korozję i ścieranie rozwiązanie.

Trzyczęściowe elementy okładziny są wprowadzane do studni przez otwór włazowy bez konieczności pracochłonnego demontażu zwężki.

Elementy okładziny są łączone na wpust zarówno ze spocznikiem jak i zwężką studni.

Państwa studnia ma inny kształt niż okrągły? DURA.Port oferuje rozwiązanie także w takim przypadku. Z przyjemnością udzielimy Państwu porad w zakresie wyboru optymalnego rozwiązania dla Państwa projektu renowacyjnego.

ELEMENT STOŻKOWY

Uzupełnieniem naszego systemu jest specjalny czteroczęściowy element stożkowy.

Podobnie jak w przypadku naszego systemu, elementy są wprowadzane przez otwór włazowy studni. Połączenia wpustowe, zapewniają bezpieczne połączenie z najwyższym rzędem elementów okładziny studni.

Na życzenie klienta możemy wyposażyć elementy w specjalne otwory do mocowania do istniejącej konstrukcji - prosimy o kontakt w celu konsultacji!

Downloads

Pobierz nasz katalog DURA.PC

Pobierz pliki